خدمات EPC

اتوماسیون

Engineering, procurement and construction

خدمات EPC

خدمات EPC در اجرای طرح های صنعتی نقش بسیار مهمی در رونق اقتصاد و آبادانی صنعت دارد طرح های صنعتی علاوه بر اشتغال زایی در زمان بهره برداری در مرحله ساخت و احداث اشتغال زایی قابل توجهی دارد.

خدمات EPCC

قراردادهای مهندسی ، تهیه ، ساخت و راه اندازی (EPCC) رایج ترین نوع قرارداد مورد استفاده برای انجام کارهای ساختمانی توسط بخش خصوصی در پروژه های زیربنایی در مقیاس بزرگ و پیچیده است.

براساس یک قرارداد EPCC ، یک پیمانکار موظف است تسهیلاتی کامل را به توسعه دهنده تحویل دهد که برای شروع به کار این تسهیلات فقط به کلید نیاز دارد ، بنابراین از این رو قراردادهای EPCC بعضاً به عنوان قراردادهای ساختمانی کلید تبدیل می شوند. پیمانکار علاوه بر ارائه تسهیلات کامل ، باید این تسهیلات را با قیمت تضمینی در تاریخ تضمین شده تحویل دهد و باید آن را به سطح مشخص شده انجام دهد. عدم رعایت هرگونه الزامات معمولاً منجر به پیمانکار تعهدات پولی خواهد شد.

پیمانکار EPCM کلیه کارهای طراحی ، تهیه و ساخت را هماهنگ می کند و تضمین می کند که کل پروژه طبق نیاز و به موقع انجام شود. پیمانکار EPCM ممکن است کار واقعی سایت را انجام دهد یا ندهد.

سایر مخفف های استفاده شده برای این نوع قراردادها عبارتند از LSTK برای Lump Sum Turn Key ، EPIC برای مهندسی ، تهیه ، نصب و راه اندازی و بعضی اوقات EPCC که برای مهندسی ، تهیه ، ساخت و راه اندازی کوتاه است. استفاده از EPC به عنوان مثال معمول است. توسط FIDIC و بیشتر کشورهای خلیج فارس. استفاده از LSTK در پادشاهی عربستان سعودی رایج است.

استفاده از EPCC در قطر و برخی از کشورهای دیگر به عنوان مثال متداول است. توسط قطر پترولیوم.

کارکردهای مهندسی شامل موارد زیر است.

    مهندسی پایه
    مهندسی تفصیلی
    برنامه ریزی
    مهندسی ساخت و ساز

کارکردهای تدارکات شامل موارد زیر است.

    تدارکات و حمل و نقل
    دریافت
    تهیه
    صورتحساب
    خرید

توابع ساختمانی شامل موارد زیر است.

    نصب برق
    نصب مکانیکی
    مهندسی عمران

کارکردهای راه اندازی شامل موارد زیر است:

    خدمات پس از فروش
    تست و راه اندازی
    نوسازی

 

خدمات EPC

شرکت با به کارگیری چندین سال تجربه و مهارت در جهت خدمت رسانی به مشتریان در چند سال اخیر در حوزه پروژه های اتوماسیون صنعتی به صورت EPC فعالیت دارد.

همچنین ماموریت شرکت در حوزه های EPC طراحی,تامین,کالا,نصب و راه اندازی,کنترل پروژه و تحویل دهی پروژه منطبق با زمان و بهترین کیفیت می باشد.

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

Translate »